Haberler


18

 BORSAMIZA AİT DEPOLARIN 26 MAYIS 2017 TARİHİNDE SAAT :10:30'DA SATIŞ SALONUNDA KİRA İHALESİ YAPILACAKTIR. İHALEYE KATILMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN BORSAMIZA İSİM YAZDIRMALARI RİCA OLUNUR.

 

İHALEYE KATILACAKLARDA ARANACAK VASIFLAR

1- İhaleye Borsamız Üyeleri Katılabilir

2- İhaleye katılacak üyelerin aidat borcu olmaması gerekmektedir.

3- İhaleye girecek kişi; üyenin kendisi, şirketin ise resmi temsilcisi olması gerekmektedir.

4- İhaleye katılacak olanlar kimlik tespitinde kullanılacak  belgeyle ihale saatinde borsamız satış salonunda bulunacaktır.

İHALEYE KATILIM ŞARTNAMESİ

1- İhale yeri borsamız toplantı salonudur.

2- İhale tarihi 26.05.2017 ve saati  10:30 olup, İhaleye katılacak üyelerin ihale saatinden yarım saat önce  ihale yerinde hazır bulunmaları gerekir.

3-  Kira başlama süresi 15.06.2017 ve  15.06.2020 tarihine kadar üç yıldır.

4- İhalede oluşacak rakam AYLIK KİRA BEDELİ  olacaktır. Kira bedeli ile ilgili doğacak  k.d.v, stopaj vergisi, harç benzeri  yükümlülükler  kiracıya  aittir.  

5- Çevre  ve  temizlik  vergisi, reklam ve ilan vergileri,su,elektrik bedelleri kiracıya aittir. (borsa bu ödemelerin makbuzlarının örneklerini isteyecektir)

6- İhale açık artırma suretiyle  1200 TL / ay  muhammen bedeli ile başlayacaktır. Açık artırmada barem en az 25,00 TL  baz  esas  olarak yapılacaktır. 

7- İhaleye katılacak olanlar; 5000 TL ihaleden önce borsaya geçici teminat  olarak  yatıracaklardır.

8-Kiraya verilecek depoların kullanım şekli hububat, hububat ürünleri, bakliyat, eleme, tohum, ezme, zahire ve gübre depolamaları amaçlı olarak kullanılacak ve harici koku yapan, akıcı, yanıcı ve buğday pazarının düzenini bozacak şekilde ürün bulundurulması için kiraya kullanılmayacak. Kiracı bu kurallara uyacağını peşinen kabul etmiş sayılacak. 

9- İhale sonucunda sözleşme yapmak için davet edilen kişi yada şirket, sözleşme yapmaz ise; yatırdığı geçici teminat geri ödenmeyerek, borsaya irat kaydedilir.

10- İhale sonucunda en uygun teklifi vererek, kira sözleşmesi imzalamak için davet edilenler haricindeki katılımcıların geçici teminatları geri ödenir.

11- Kiracı  sözleşme yapmak için  üç  aylık kira bedelini “PEŞİN” olarak yatırmak zorundadır ve her üç ay için kira bedelini  oturmadan peşin olarak ödeyecektir.

12- Ilgın Ticaret Borsası kira ihalesinin sonucunu uygun bulmayarak  ihaleyi iptal ve tekrar ihale etmeye yetkilidir.

13- İhale duyurusu borsamız üyelerine Internet üzerinden mesaj olarak yapılacaktır. Ulaşılamayan üyelerimize faks ve telefon ile ulaşılacaktır. Telefon ve faks tebligatları da elden yapılmış tebligat olarak kabul edilecektir.

14- İhaleye katılanlar Borsamızca belirtilen şartları ve diğer kanuni yükümlülükleri yerine getireceğini  taahüt  eder.

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 5223
resim
Yazdır