3/2/2023 - E - Satış Salonuna Gelen Toplam Ürün Sayısı: 3 Adet -Toplam Tonaj: 25000 KG - 3/2/2023 Tarihli Günlük Bülten - Elektronik Satış Salonumuzda işlemler devam etmektedir.Satış sonunda bülten otomatik oluşacaktır.

E-Satış Salonu Tanıtımı

Borsamız 2019 yılı harman döneminde Ilgın Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonunu hizmete sunmuş olup, Elektronik Satış Salonumuzda 40 üyemiz aynı anda işlem yapabilmektedir. Borsamız Elektronik Satış Salonunda Ilgın Ticaret Borsası üyesi gerçek kişi ve tüzel kişiler kendilerine ait üye Giriş Kartıyla Kiosk Cihazından işlem yapacağı bilgisayarı öğrenerek işlem yapabilmektedir.

Müstahsillerimiz ürünlerini borsamızda satmak üzere traktör, kamyon veya tır ile getirir. Otomatik numune alım sondaları ile aracın değişik yerlerinden numune alınır ve fiziksel analiz yapılmak üzere numuneler laboratuvara iletilir. Alınan numunelerin analiz numunesi ve şahit numune olmak üzere ikiye ayrılır. Numuneler analizleri yapılarak bilgisayar ortamında satış öncesi analiz raporuna kayıt edilerek satışa sunulur.

Borsamız görevlileri tarafından sırasıyla Elektronik Satış Salonu Sisteminde RFID Kart okuyucu ile okutularak sisteme yüklenir ve her ürün satış seansında 7’li gruplar halinde Konveyör Numune Taşıma Sistemine koyulur. Bilgisayar üzerinden ortalama 6 dakika süre verilerek satışa sunulur ve ürün satış seansı başlatılır. Üyelerimiz satış masasında önlerinde bulunan bilgisayarlar ve Dokunmatik LCD (Multiouch) ekranlar vasıtası ile sisteme girerek ilgilendikleri ürüne seans sonuna kadar manuel fiyat artırımı, otomatik artış veya tek fiyat girişi şeklinde fiyat verebilirler.

Ürün satış işleminin ilk aşamasında, konveyör bant taşıma sistemi ile RFID destekli tabaklarda ürün numunelerinin üyelerin önlerinden geçmesi sağlanarak üyelerin, ürünün tüm özeliklerini görmeleri ve numuneden örnek almaları sağlanır. Geçiş sırasında ürünün analiz değerleri üyelerimizin önünde bulunan Dokunmatik LCD (Multiouch) ekranlarda yanıp sönerek hangi ürün olduğunu görmeleri sağlanır. Bu esnada alıcı, ilgilendiği ürünleri takibe alabilir. Satış seansı başladığında sadece alıcının takibe aldığı ürünler ekranında görünür. Üye, satıştaki ürünleri gruplarına ve analizlerine göre filtreleyerek sadece ilgilendiği ürünleri ekranında tutar ve böylece daha rahat takip imkânı bulmaktadır. Ürün satış süresi bitene kadar ürüne kimin fiyat verdiği, arttırmaya kimin katıldığı diğer alıcılar tarafından bilinmemektedir. Ancak; satış için verilen seans süresi tamamlandığında, ürüne en yüksek fiyatı veren üye belli olmaktadır. Ürün satış seansı sonunda seansa katılan üyelerimizin ekranlarında seans bitti ibaresi çıkar ve satış tamamlanır.